Ebben nincsen semmi titok, sokan le is írták már előttem:) De azért most én is megmutatom, hogyan készültek a saját kis fatábláim, tároló dobozaim… ha már a transzferálás a fő szakterületem:)
Lépésről lépésre!
A transzferálással olyan eredményt tudsz elérni, mintha a felületre fénymásoltál vagy nyomtattál volna. Elsősorban fekete mintákkal mutat jól, persze színessel is működik (csak nem olyan élénkek a színek). Bútorok és kis lakásdekorok könnyen dekorálhatók így.
Először is, vettem egy üveg Pentart transzfer folyadékot vagy (teljesen tiszta) levendula olajat. Sok mással is lehet, de azokat én nem próbáltam, ezek beválnak. Az oldat annyiban tetszik jobban, hogy biztosan nem hagy foltot és mintha a színek is erősebben átjönnének.
A módszer lényege: veszek egy képet, tükrözöm, lézernyomtatóval kinyomtatom. Tükrözni legegyszerűbben a Paint programmal tudsz, ami minden Windows gépen megtalálható. A programot nyisd meg, töltsd be a képedet. Majd a menüsorban látható “forgatás” menüt lenyitva kattints a “vízszintes tükrözés” feliratra. Kész is vagy, nyomtathatod (lézerrel, ne feledd).
Ráfektetem a papírt a festett vagy lecsiszolt alapra (igazából bármire lehet transzferálni, üvegre, textilre stb), odaragasztom ragasztószalaggal (nyomtatott fele a festett felület felé néz) és itt jön a lényeg: fülpiszkáló végét épphogy belemártom a transzfer folyadékba (Petntart Transfer Solution, de lehet tiszta levendulaolaj vagy Almawin is), leitatom a felesleget egy papírtörlőn és finoman áthúzogatom mindenhol, ahol minta van. Egyszerre kis felületet itass át! Tényleg kevés oldatot használj, igazából minél kevesebbet, annál szebb lesz. Sok oldattal a tinta elfolyik.
Majd egy kanál domború felével szép türelmesen dörzsöld, mindenhol, alaposan. Ennyi. A végén lakkozd vagy waxold.