A dobozban az a jó, hogy bátran lehet vele kísérletezni. Aki próbált már bútort festeni (vagy akármilyen bútort vásárolni:), tudja, hogy mennyit lehet bizonytalankodni, vajon illik-e, megunom-e, színben konzervatív legyen vagy kicsit vagányabb, vintage fehér vagy vigyünk-e bele színeket, kell-e díszítés, nem lesz-e túl csicsás ha minta van rajta, milyen színek-formák illenek egymáshoz, mi a túl sok, hol pont elég… hát sok a mérlegelnivaló.
De egy doboz, az más! Azon bármit megtehetünk, hiszen csak egy kisebb tárgy, mégis elég nagy a felülete ahhoz, hogy próbálgassuk a színeket, hatásokat, technikákat. Kockázatmentes gyakorlásnak is jó, hiszen kezeletlen fa, nem kell javítani, csiszolni, festéket kapirgálni – ami ugye a bútorfestés nem annyira kedvelt része (vagy csak nekem?).
A doboz festése színtiszta wellness.
Nem kell mást tenni vele, mint élvezni!
Nincs kockázat, nincs vesztenivaló.
Öt látható oldala van – na és a belseje -, akár mindet lehet különbözőre festeni. Na, nem a színre gondolok (bár azt is el tudom képzelni), inkább a technikákra, mintákra, textúrákra – szuper gyakorlás. Pláne, ha nagyobb bútor festésében gondolkozol valamikor.
A doboz a legjobb kiindulás, ha gyors, látványos sikerre vágysz!
Tegnap egy teásdobozt festettem (előtte kép persze nincs, sima fa volt, így vettem újan).
Igazából a türkiz-korallt egy színkísérletnek szántam (újabban a komplementer színek a gyengéim), s van egy kandallóm, amit festeni fogok ezekkel a színekkel. Mindenképp látni akartam, hogy működnek együtt ezek a színek, festékek, hogy fed, mennyire erőteljes egyik vagy másik. Képeket lent mutatok az eredményről:) Látjátok, gyakorlás, kísérlet mindig kell és egy doboz bármikot előkapható – hogy legyen értelme és egy kis előzetes sikerélmény.
Hát így lett a teásdoboz türkiz-korall a doboz.
TECHNIKÁK:
Először kapott elszórtan egy kis 3D stencilt, egy türkiz alapot visszacsiszlható festékkel.
A 3D stencilt kezdtem korall színnel befejezni síkban, majd jöhetett a szárazecset. Ez egy szuper antikoló technika, nagyon mutatós, ha megfelelő színeket párosítunk össze – na meg egy kis bátorság sem árt. A stencilminták keresztező pontjait 3D pontozóval emeltem ki, így egy kis plasztikája azoknak is van.
A doboz belsejét (éleket csak) korall színnel festettem, s dekorpapírral béleltem ki. Ez a jó abban, ha évekig gyűjtögetem az alapanyagokat, hogy bármikor előkapok valamit, ami pont ahhoz a megfestett akármihez passzol. Ezt a papírt pl. a KIK-ben vettem jópár éve, s eddig csak szülinapi kis zászlók készültek belőle a fogpiszkálókra (az is kimondottan relax munka egyébként egy zsúr előtt:)
Gyakorlatilag kész is van a doboz, de ha megnézzük, minden oldala más, s azért volt pár technika, amit lehetett vele gyakorolni. Nem tettem rá feltétet, mert ez egy egyszerűbb vonalvezetésű dobozka.
Hasonló technikákkal készült a szülinapi emlékdoboz is, csak ott nem szárazecsettel, hanem réteges festéssel és visszacsiszolással értem el multicolor effektet. De azon is van stencil, több szín egymáson, 2D-ből 3D-be átmenő stencilezések, stb..
Ezek a dobozok a nyári BOHOdesign workshopokon készültek, ahol egy lazúrozott alapra szárazecset technikát gyakoroltunk. Persze itt is voltak stencilek, metál waxok, színek meg gyakorlatilag minden:)
Ezt a dobozt pedig a lányomnak készítettem, az ő igényei szerint “minden szín legyen és csillogjon” elvén. Lego Elves van benne, tökélete párosítás:)
Ezek mondjuk kicsit nagyobb dobozok – inkább ládák. De a technika, szinte ugyanaz. És ez már tényleg csak egy hajszálra van a bútortól:)
GYERE VELEM FESTENI!!!
Ha szeretnél mindent egyben megtanulni, nincs kedved bogarászni az infók közt vagy nem vagy kísérletezős típus, ha vágysz egy kis kreatív énidőre, nézz szét a workshopok közt, hátha van épp neked tetsző:) S ne feledd, egyéni vagy páros bútorfesétsre is lehet jelentkezni.
Iratkozz fel a hírlevelemre, hogy azonnal értesülhess a BOHOdesign workshopokról, akciókról, játékokról (nem küldök spam-et).