Egy tükörkeretet fogok átalakítani ékszertartóvá, fehérből türkizre festem és ennek a lépéseit fogom megmutatni. A bútorfestésnél nagyon fontos, hogy – főleg, ha ornamentika is van a felületen – adjunk egy kis plasztikusságot a felületnek! Ezt elérhetjük barna vagy fekete antikolással, szárazecset technikával, visszacsiszolással és még biztos számtalan kreatív technikával. Most a szárazecsetet fogom mutatni, nekem ez a kedvencem!
Elsőnek mutatom a kiindulási alapot, egy készen vásárolt fehérre festett, kicsit antikolt tükörkeret. Kibányásztam belőle a tükröt, mert ékszertartó lesz.
Az egészet befestettem Pentart türkizkék Decor Paint Softtal. Próbáltam fotózni, hogy látható legyen, mi a baj az egy színre festéssel. Ennyi erővel egy vödör festékbe is márthatnám, ez egy homogén, unalmas felület, nem okban különbözik attól, mintha műanyag lenne. Ezt kell kicsit feldobni.
Ehhez a türkizhez nagyon szeretem használni a borókazöldet, mert harmonikusan kiegészítik egymást, nem “koszosít”, hanem csak árnyékot, plasztikát visz a motivumokba.
Itt megállhatnék, de nem teszem. Rátaláltam a Rayher metál patinákra, amiből most kétfélét is fel fogok vinni. Elsőnek egy bronzot, szerintem ez is elég lenne, belevisz egy kis mélyebb tónust és csillogást. De ha már van egy ilyen rezes árnyalat, akkor miért ne, kicsit játszom vele. A bronz ment a viszonylag egyenes felületekre nagyobb mennyiségben, a rezes pedig a kiemelkedő, plasztikus részekre. Gyönyörűen kiemelkedik az ornamentika, szépen látszanak az árnyékok, így lett teljes egész.
Kísérletezzetek bátran ezzel a technikával, ami tökéletesen alkalmas minden egységes, unalmas felület feldobására. Látjátok, lehet ecsettel és szivaccsal is dolgozni, próbálgatni érdemes, kinek, mi jön be. Láttam már, aki ronggyal vagy az ujjával csinálta:)
Itt egy kis videó, benne a lényeg: mindig száraz ecsettel dolgozzatok, csak a felszínt érintve. Gyakorlás:)
Ha workshopon szeretnéd megtanulni, ITT találod a részleteket: