Sorban a harmadik tanfolyam esett át tesztelésen, mutatom is, milyen eredménnyel.
A tanfolyam célja: segítsen választani a különféle festékfajták és antikolás technikák között.
A videóban két festéket és egy waxot próbálunk ki:
1. a hagyományos krétafestéket (Autentico Vintage)
2. az új, lezárást nem igénylő, nagyon keményre száradó krétafestéket (Autentico Versante)
3. a Vintage festékhez tartozó bútorviaszt
Nem akartam túlbonyolítani a tanfolyamot, igyekeztem teljesen kezdők számára érthetően magyarázni, gyakori problémákra felhívni a figyelmet.
Szuper hogy a száliranyba haladást többször kiemeled. Meg, hogy a széleknél belülről kifelé fessünk.
Éppen az egyszerűség jegyében ebben a videóban két olyan antikolási technikát mutatok be, amihez mindössze ez két festék elegendő.
- Visszacsiszolás: ez az a technika, amikor egy alap festékrétegre más színt kenünk és visszacsiszoljuk
- Szárazecset technika: kopottas hatás érhető el csiszolás nélkül speciális ecsetvonásokkal. Nem mindegy azonban, hogy világos a sötétre vagy fordítva, egészen más lesz az összhatás.
Ezzel kísérletezünk, hogy mire élesben, a bútorodon festesz, már pontosan tudd, melyik szín domináljon, melyik legyen alul vagy fölül és azt is, hogy melyik antikolási technika áll közelebb hozzád. És persze azt is gyakoroljuk, hogy érdemes mindent kipróbálni, mert jó dolgok születhetnek:)
A videóból teljesen kezdőként
- megtanulod, mikor és hogyan érdemes csiszolni (6 perc), hogy a később lefestett felületed szép, egységes legyen. Félre ne érts, nem kell a már lefestett bútorokat lecsiszolnod majd, ezzel a festékkel bármire ráfesthetsz, csak megérdesítjük a felületet. Na de hogyan….
2. megtanulod, hogyan használd a Versante krétafestéket, ez az ugye, amit nem kell lezárni. Ez a legegyszerűbb, két réteg festés. Érdemes azonban figyelmet fordítani arra, hogy ez a felület hogyan lesz szép, egységes, vagy éppen lazúros hatású. 11 perc. A bal oldali képen úgy gondoljuk, a tesztelő csak egy rétegben festett, ilyen is előfordul, bármikor javítható.
3. kipróbálhatod, hogy hogyan csiszold vissza a felületet, hogy szép antikos legyen (15 perc), illetve azt is megtapasztalod, milyen könnyű a Vintage krétafestéket megcsiszolni.
4. a Vintage krétafestékkel is festünk, két rétegben a tökéletes fedésért (fenti képen is ez látszik).
5. A szárazecset technikát két kombinációban is kipróbáljuk (14 perc), alul a sötét, felül a világos és fordítva. Az is lehet, hogy minden színnek más áll jól, de még az egyéni ízlésben is van különbség. Bátran kísérletezz a színek erősségével, annál szebb lesz!
6. végül a bútorviasz nagyon egyszerű használatát mutatom meg, mikor használd ecsettel, mikor érdemes inkább rongyhoz nyúlni (szerintem, ez is egyéni proferencia kérdése), illetve azt is elmondom, mikor javaslom, hogy a Vintage krétafestéket inkább bútorlakkal zárd le (8 perc).
Van a tanfolyam elején egy kis inspirációs bevezető rész, a végén pedig egy “hogyantovább” befejezés, mert fontos, hogy a bútorfestést ne úgy kezeljük, mint egy iskolai tantárgyat, hanem mint egy olyan témát, ami segítségünkre van az otthonunk megszépítésében.
Remélem, ez a kezdő tanfolyam segítei fog az elindulásban.
A bútorfestő dobozzal együtt egy olyan kompakt csomagot kapsz, amit csak kibontasz és már festhetsz is a videók segítségével. Nincs kellékek utáni rohangálás, várakozás. Éppen emiatt szuper karácsonyfa alá tehető ajándék is ez.
A bútorfestő doboz már elérhető korlátozott számban. Addig pedig játék a Facebookon, írd be kommentbe, melyik színkombinációt választanád, hátha éppen te nyered meg a festődobozt a tanfolyammal együtt.