Minél többet kísérletezünk a patina hatásokkal és a kráteres só keverésével, annál több ötlet születik. A használati utasítás szerint valamelyik türkiz legyen az alapja a patina hatásoknak, s kétség kívül csodás is ez a megoldás. Igenám, de mi van, ha ennél változatosabb effekteket szeretnénk létrehozni?! Zöldekkel kísérleteztünk ma délután.
Az eredeti hozzávalók: türkiz krétafesték, Sea Salt Fizz és a patina porok. Csakhogy mi nem elégedtünk meg ennyivel, mindenféle színnel elkezdtünk kísérletezni. A zöldek lettek a nyerők, de azért mondom a többit: piros és narancs is készült, de azt szerintem később mutatom:)
A felső sorban és jobbra látjátok a tiszta színeket, amiből kiindultunk: balra fent Menta, mellette Pitch Green, középső sor jobb szélen Antique Turquise. Ezekhez a színekhez kevertük hozzá a Sea Salt Fizz adalékot, amitől a festék felhabzik, kréterek és buborékok képződnek a felületén és ilyen baromi jól fog kinézni. Kék és zöld patina porokat, valamint rozsda porokat szórtunk rájuk még.
Azért csinálok ilyesmit, hogy tapasztalati úton derüljön ki számomra is, hogy melyik színek mutatnak jól egyáltalán ezzel a technikával, de ez még nem elég. Melyik patina porok passzolnak harmonikusan az egyes színekhez. (Amúgy ez a buborékos hatás önmagában szuperül áll minden színnek:)
A Menta esetében pl a sötétzöld patinapor nekem túl erős, azt nem tenném oda, de a világoszöld por és az arany rozsda kimondottan finom, szép hatást keltenek (a képen ez a felső rész).
A Pitch Green egy fáradt zöld, nagyon szépen mutat komódon, vagy akár lamellás zsalugáteren, szeretem ezt a színt! Sea Salt Fizz porral és patina porokkal keverve is különleges a hatása (jobb felső), szépen passzol a türkizes tengermélyi hangulathoz egy kicsit visszafogottabb árnyalatban. Az arany rozsda por ennek is nagyon jól áll!
Megmutatom, hiszen a kísérletből is lehet tanulni. De leszögezem, nem tetszik az eredmény… viszont inspiráló lehet, ha valaki hasonlóan szeret anyagokkal variálni. Az ötlet az volt, hogy egy moha-szerű felületet hozzak létre, egy sötétebb zölddel (Fern) indítottam. Annyira nem tetszett, hogy fotózni is elfelejtettem, de gyorsan befedtem a mentával. A menta a felső részen érvényesül, az alsón keveredik a szín a sötétebb zölddel. Számomra ovis pacsmagolás hatását kelti, többé nem kísérletezem ezzel a kombinációval. Mással annál inkább:)
Ebben a videóban arra láttok példát, hogy a Khaki szín és a Sea Salt Fizz hogyan működnek együtt. Szóval a porok sem mindig kellenek, mindig a hatásokat kell figyelembe venni.
A patina hatás készletet szettbe is állítottam, hogy könnyebb legyen összeválogatni, mire lenne szükséged.
Válogasd össze a legszebb porokat és hozz létre fantasztikus patina hatást! Ha az elindulás lenne nehéz, hamarosan itt van hozzá egy online minitanfolyam. Ha tesztelésre jelentkeznél, a Facebookon még megteheted!